NEDEN EPP ?

Neden EPP?

HAFİFLİK

HAFİFLİK

EPP, otomobil endüstrisinde araç emniyetini arttırmak ve araçların daha hafif olmasını sağlamak için kullanılır. Koltuk sistemlerinin ağırlığını 10 kg’a kadar azaltır. Hafiflik otomobillerde yakıt tüketimini ve egzoz emisyonlarını azaltır, çünkü artan her 100 kg araç kütlesi için CO2 çıkışı 10 g / km artar.
YAPISAL DAYANIM

YAPISAL DAYANIM

EPP birçok uygulamada yük taşıyıcı yapısal destek ile çok yüksek dayanım / ağırlık oranı sunmaktadır. EPP, biçim veya şekillerde çok az kayıp ile önemli yükleri taşıyabilir.
ENERJİ SÖNÜMLEME

ENERJİ SÖNÜMLEME

EPP deforme olmadan, çoklu darbeye dayanıklı mükemmel bir enerji emici malzemedir. Hafifliği ve olağanüstü yüksek dayanım-ağırlık oranı, araç çarpma koruması bileşenleri gibi uygulamalar için iyi bir seçimdir. Yüksek yoğunluklu EPP en ağır endüstriyel uygulamalar için bile enerji emici olarak kullanılabilir.
GERİ DÖNÜŞÜM

GERİ DÖNÜŞÜM

EPP, çevreye duyarlı,% 100 geri dönüştürülebilen "yeşil/çevreci" bir malzemedir. İmalat aşamasında EPP’de çevreye zararlı olarak kabul edilen VOC (Uçucu Organik Bileşikler), klorofluorokarbon veya diğer bileşikler kullanılmaz. EPP nihai ürünlerde belirli miktarda kırma ile de kullanılabilir.
ISI YALITIMI

ISI YALITIMI

EPP gıda, tıbbi malzeme ve diğer sıcaklığa duyarlı ürünlerin korunmasının gerektiği uygulamalar için mükemmel ısı yalıtımı sağlar. EPP'nin sağlam ısı yalıtım özellikleri, esneklik ve kolay kalıplanabilirlik gibi temel özelliklerle birleştirildiğinde, Isıtma/Soğutma/İklimlendirme uygulamalarında kullanım için idealdir.
AKUSTİK İZOLASYON

AKUSTİK İZOLASYON

EPP araçlarda kullanılan bileşenlerde akustik iyileştirme sağlar. Diğer birçok uygulamada da motor muhafazası olarak gürültü seviyesini azaltır; bununla birlikte cihazların ağırlığını düşürür, manevra yeteneğini arttırır ve kazara oluşabilecek darbelere karşı korunur.