Parça Üretimi

Anasayfa » Parça Üretimi
EPP Parça Üretimi

Genleştirilmiş Polipropilen (EPP); üstün enerji emme, çoklu darbe direnci, ısı yalıtımı, su ve kimyasalara karşı direnç, ağırlığına oranla son derece yüksek mukavemet ve % 100 geri dönüştürülebilir olması gibi benzersiz özellikler sunan kapalı hücreli köpük malzemedir.  EPP ürünler 18 – 260 g/l arasındaki yoğunluklarda üretilebilir.  EPP boncukları buharla kalıplama süreci ile nihai ürün formuna dönüştürülür.

EPP’nin Tarihçesi

EPP yeni polipropilen formlarının araştırılması sonucunda ilk olarak 1970’lerde JSP firması tarafından geliştirilmiştir. Bu materyalin ilk uygulamaları 1982’de Japonya’da otomotiv ürünleri için kullanılmıştır. EPP’ye olan talep o günden bu yana otomobil üreticilerinin enerji yönetim fonksiyonlarını iyileştirmeye ve bu arada ağırlık azaltma ve çevresel faydaları geliştirme ihtiyacına dayalı olarak dünyanın tüm bölgelerinde önemli ölçüde artmıştır. EPP için ilk otomotiv uygulaması, tampon sistemlerinde enerji sönümleyici bileşen idi. EPP, şu anda otomotiv parçaları ve sistemlerinde, koltuk grubu ve diğer iç bileşenleri de dahil olmak üzere yaygın olarak kullanılmaktadır. EPP’nin otomotiv dışı kullanımları Atermit gibi firmalar tarafından sürekli geliştirilmektedir. HVAC (Isıtma, Soğutma ve Havalandırma), mobilya, taşıma kutuları, spor ekipmanları gibi hafif ve sağlam ürün kullanılan iş kollarında örneklerine sıkça rastlanmaktadır.

EPS Parça Üretimi

EPS Nedir?

Genleştirilmiş Polistiren (EPS); stiren monomerin polimerizasyonu ile elde edilen, reçine halinde kapalı gözenekli, tipik olarak beyaz renkli ve yarı saydam bir termoplastik malzemedir.

Neden EPS?

EPS’nin tercih edilmesinin nedenleri; yalıtım değerlerinin yüksek olması ile enerji verimliligi sağlaması, kolay şekil alabilmesi ve uygulanması, çevre dostu ve çok düşük maliyetli olmasıdır.

Piocelan

Piocelan Nedir?

Piocelan çok yönlü bir polistiren köpük türüdür. Yeni ve yenilikçi bir işlemle, geleneksel polistiren e poliolefin (PE) ilave edilerek ilave özellikler kazandırılır.

Bu kombinasyon sayesinde, Piocelan polistirenin yüksek sağlamlık ve düşük ağırlık gibi karakteristik avantajlarını korur, aynı zamanda şok emilimini ve esnekliği arttırır. Kimyasallara karşı direnç özelliği de geliştirilmiştir.

Neden Piocelan?

Piocelan, elektronik ve hassas bileşenler taşımak için son derece uygundur.

Malzemenin sunduğu yüksek esneklik sayesinde, müşteri talepleri doğrultusunda birçok tasarımı üretilebilir kılmaktadır.